Investing
Please login. We have free chat.

Join the forum, it's quick and easy

Investing
Please login. We have free chat.
Investing
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Welkome to new NYSE

4 posters

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by The Lone Bear Fri Apr 08, 2016 4:59 pm

Според ХТФ алерт тренда днес се заформя за нагоре, но чакат потвърждение на обръщането 10 до 10:30

The Lone Bear

Posts : 55
Points : 3027
Reputation : 2
Join date : 2016-03-29

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Точно обратното

Post by Admin Fri Apr 08, 2016 7:16 pm

Точно обратното днес за технологиите...

6 опции на нетфликс
18 на лвс
13 на фб отиват при някой друг Smile))

1400$ на минус

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by The Lone Bear Fri Apr 08, 2016 7:32 pm

NНе му излизат за сега сделките на ХТФ алерт. удари стопа от лонг 205.15, на 204.65
И  дълъг 204.68, цел 205.18, стоп 204.48 пак го удари.

The Lone Bear

Posts : 55
Points : 3027
Reputation : 2
Join date : 2016-03-29

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Аз стопове никога не слагам

Post by Admin Fri Apr 08, 2016 9:10 pm

The Lone Bear wrote:NНе му излизат за сега сделките на ХТФ алерт. удари стопа от лонг 205.15, на 204.65
И  дълъг 204.68, цел 205.18, стоп 204.48 пак го удари.
Аз стопове никога не слагам. При мен нещата са "фундаментално краткосрочни" Smile ако има такъв термин.

Току ще прибрах малко печалба от CMG 3.5К и от тесла 540 к бях 100 акции шорт само и само да покрия загубата от опциите. Хубо че оня ден продадох част от тях на печалба малка.


Last edited by Admin on Sat Apr 09, 2016 3:13 pm; edited 1 time in total

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Заех малко шорт позиции

Post by Admin Fri Apr 08, 2016 9:12 pm

на X, WING и TWOU - и приключвам струва ми се

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty CMG как се качи малко и пак шорт

Post by Admin Fri Apr 08, 2016 9:13 pm

CMG как се качи малко и пак шорт


А и след като вчера си продадох най глуавата позиция във VRX - голям късмет че се вдигна - днес се изкуших на 33 и нещо да си купя пак 200 акции. 

Абсолютно съм сигурен че ще скочи но ме е страх и хубо че вчера ги продадох на 37-38 имах бая....голям късмет или голяма глупсот ще видим Smile)))

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Аз принципно много мразя техническия анализ

Post by Admin Fri Apr 08, 2016 9:26 pm

The Lone Bear wrote:NНе му излизат за сега сделките на ХТФ алерт. удари стопа от лонг 205.15, на 204.65
И  дълъг 204.68, цел 205.18, стоп 204.48 пак го удари.
Аз принципно много мразя техническия анализ въпреки че изпозлвам малки елементи от него като нива на подкрепа , трендове и средни криви но до там. Колкото за орентация. Никога през живота си не съм търгувал на тази база.

Затова този Stiv не съм се абонирал там...само там май не съм дал пари Smile)))

Щото мисля че ще ме обърква само като го слушам. 

Аз имам принципи при търговията...

Мисли фудаментално и реализирай печалба краткосрочно за да увеличаваш парите си  и непрекъснато се оглеждай за нови възможности. 

До миналата година бях заклет фудаменталист...обаче какво правех?...компаниите които търгувах и харесвах фуднаментално ги тръгувах много често спрямо някакви таргети които ми бяха в главата. Ако имам 1М позиция например в ГС на определени нива продавах частично...на други купувах частично и кеширах пари. Ако тръгне в обратната посока имам роом за корекция на цената т.е допълнтелни покупки 50 %. Не купувам преди да падне цената поне с 5-10% и то ако е причина пазара а не компанията. 
И тъгувам само и единствено моите компании в които фуданметално съм уж "сигурен" .

Тая година имах огромен късмет. Хванах пазара декември шорт затворих всичко и купих точно на дъното 181-182...държах до 204-205 и продадох почти всичко. Сега съм малко шорт фундаментално и само дребни смепкуалции колкото да печеля някакви пари и да не загубя огромните които до сега спечелих. Изключителен късметлия съм.

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by The Lone Bear Sun Apr 10, 2016 9:00 am

Определено си прав. Тези анализи на стив ми идват твърде сложни и на мен. Нямам нито време, нито желание да навлизам. Нито мисля, че са някаква магическа система, която гарантира успех. Просто един подход за анализ и предвиждане със всички недостатъци и слабости на всеки един опит за 'предсказване'. За мен принципа е, че никой не може да предсказва пазара. От това се водя първопричинно. После останалите неща - риск управление, вероятности, възможности, нагласи, тенденции, ТА, статистика и т.н.

The Lone Bear

Posts : 55
Points : 3027
Reputation : 2
Join date : 2016-03-29

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by The Lone Bear Sun Apr 10, 2016 9:12 am

Admin wrote:
The Lone Bear wrote:NНе му излизат за сега сделките на ХТФ алерт. удари стопа от лонг 205.15, на 204.65
И  дълъг 204.68, цел 205.18, стоп 204.48 пак го удари.
Аз принципно много мразя техническия анализ въпреки че изпозлвам малки елементи от него като нива на подкрепа , трендове и средни криви но до там. Колкото за орентация. Никога през живота си не съм търгувал на тази база.

Затова този Stiv не съм се абонирал там...само там май не съм дал пари Smile)))

Щото мисля че ще ме обърква само като го слушам. 

Аз имам принципи при търговията...

Мисли фудаментално и реализирай печалба краткосрочно за да увеличаваш парите си  и непрекъснато се оглеждай за нови възможности. 

До миналата година бях заклет фудаменталист...обаче какво правех?...компаниите които търгувах и харесвах фуднаментално ги тръгувах много често спрямо някакви таргети които ми бяха в главата. Ако имам 1М позиция например в ГС на определени нива продавах частично...на други купувах частично и кеширах пари. Ако тръгне в обратната посока имам роом за корекция на цената т.е допълнтелни покупки 50 %. Не купувам преди да падне цената поне с 5-10% и то ако е причина пазара а не компанията. 
И тъгувам само и единствено моите компании в които фуданметално съм уж "сигурен" .

Тая година имах огромен късмет. Хванах пазара декември шорт затворих всичко и купих точно на дъното 181-182...държах до 204-205 и продадох почти всичко. Сега съм малко шорт фундаментално и само дребни смепкуалции колкото да печеля някакви пари и да не загубя огромните които до сега спечелих. Изключителен късметлия съм.

Винаги е нужен и малко късмет. sunny days, rainy days...

The Lone Bear

Posts : 55
Points : 3027
Reputation : 2
Join date : 2016-03-29

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Точно към момента

Post by Admin Sun Apr 10, 2016 5:53 pm

The Lone Bear wrote:Определено си прав. Тези анализи на стив ми идват твърде сложни и на мен. Нямам нито време, нито желание да навлизам. Нито мисля, че са някаква магическа система, която гарантира успех. Просто един подход за анализ и предвиждане със всички недостатъци и слабости на всеки един опит за 'предсказване'. За мен принципа е, че никой не може да предсказва пазара. От това се водя първопричинно. После останалите неща - риск управление, вероятности, възможности, нагласи, тенденции, ТА, статистика и т.н.

Точно към момента пазара краткосрочно не може да се предвиди защото има голямо напрежение в двете посоки. В такива ключови моменти е добре краткосрочно човек нито да алчнее ( от страх да пропусне ралито или спада ) нито да поема голям риск по същите причини. 

Но  аз мисля че в повечето случаи ( пазара дава такива възможности постоянно )  , пазара може да се предвди не в дневен план а в краткосрочен към средносрочен план с прилична точност. 

Необходимо е да се наблюдава поведението на големите играчи до колкото на всеки му е по силите. Например ето аз мисля към момента ето така. Една скоба...единственното нещо което ме притеснява че не само аз мисля така което понякога е добре но понякога става точно обратното по същите причини. Та как мисля аз сега? То е супер елементарно. Наблюдавайки поведението на дарк пуловете от октомври месец (които дават информация за големите мастодонти които държат големите пари) насам които за мен са определящи за общото настроение установявам с доста голяма сигурнст че те се освобождават от активи постепенно. Това за мен ми дава някаква сигурност че ако заема къси позиции от подходящо ниво на пазара като цяло със голяма сигурност до края на годината тези позиции ще ми излязат на печалба. Противно на това което пише в книгите аз играя къси средносрочно като цяло на левъриджнати ЕТФ и . За тях в книгите пиши че са за дневна търговия аз ги използвам обаче за средносрочна в момента. Началните ми позиции винаги са такива че позволяват сериозно осредняване при протичане на нещата не по първоначалния план. Те са рискови за малки търговци защото могат да те занулят ако не внимаваш но когато имаш гащи да търпиш средносрочно големи нереализирани загуби няма проблем защото дават много голяма печалба с изпозлване на много малко от средствата ти. Аз ги играя по една схема която съм мислил много кои индекси да включа и как да ги включа с каква тежест. Нарочно изпозлвам припокриващи се ЕТФ и които би трябвало да праят едно и също и играя с по малко и в двата...причините са много. Мога да ти обясня подробно ако имаш желание.
Та на мен от дарк пуловете ми става ясна по голямата картина. 
Алгосите...които обаче не трябва да се бъркат със чистите ВЧТ макар и доста често да се препокриват дават краткосрочния импулс за движението в дадена посока. Тук е една огромна игра в които малцина играят а мнозина се съобразяват със малцината. Мнозината, дава още по голяма сила на малцината. ако ме разбираш. Номера е да се опиташ да разбереш от поведението им какво са намислили в сравнително краткосрочен план. Трябва да се има пред вид че тези краткосрочни импулси или водене на индексите в определена посока от истинските маркет мейкъри могат да повлияят и на големите от дарк пуловете във всеки момент. По активността на ВЧТ на определени нива си изградих схема по която мога да предскажа големи промени в тренда. А именно как събират позиции за да им излезе играта в дадена посока. Така познах декември и бях абсол'тно сигурен какво ще последва. Така видях че са направили септември след като ФЕД не вдигна лихвата. ( тогава не бях в час с това в което сега съм в час )  Гледах данните за около този период и те са направили същото. Бяха заели от август много сериозни къси позиции в очакване ФЕД да повиши лихвите. Когато ФЕД ги "изненада" ( а може и да не ги е изнеадал )  с липса на промяна е абсолютно очевадно какво направиха за да им излязат късите. По графиките си личи прекрасно с какви количества и как точно на определни ключови нива се активизират всякаш всички за да пробият нивата и да повлекат всички останали след себе си и след това спират програмите и чакат другите да им свалят цената, когато другите отслабват те дават отново страшен импулс и другите пак идват за да съборят пазара. Очевадно е че свалиха пазара абсолютно манипулативно. И след това го вдигнатаха пак манипулативно. 
Наблюдавайки, тази игра вече десетки пъти особенно от януари при наличие на добри данни за икономиката какво правеха почна да ми става много ясно за какво става въпрос + факта че бая народ много по дълбоко от мен в играта ме светнаха края на септември за какво става въпрос. Но за го виждам с очите си не само защото ми го казват. Просто тогава ме насочиха към нещата които трябва да гледам. 
Така познах и дъното от 180. Беше очевадно още след първото достигане до 180. 
И в другия форум влязах и казах на всички затворих късите и отварям дълги. 

Та така прогнозирам аз пазара...

Например ако пазара скочи 10 % и дарк пуловете не реагират т.е не променят поведението си ще играя една игра, ако променят поведението си на дневен ред идва схемата със шорта за която говорех по горе за излизане от шибаната ситуация ако тя се очертае по дългосрочна.

Сега нещата за мен са ясни. Въпреки сериозните мечи настроения е възможно да провокират настроения нагоре дори и без голям катализатор и съм убеден че причината ще е по добра възможност за шорт. Но предстои да видим.

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by The Lone Bear Mon Apr 11, 2016 9:18 am

Мерси за разясненията. Всяка подобно представена по обобщаваща и принципна информация представлява интерес за мен. Напълно споделям и стратегията за управление на риска и позициониране така, че да успееш да поемеш спокойно волатилността даже и когато си под вода временно, но да разчиташ на желаното развитие съгласно прогнозата си. Определено не трябва и да си твърде алчен, а разумен и така управляващ риска, за да имаш лимит да се възползваш от откриващи се възможности.

Не мога все още да съм компетентен по движенията от DP & Algos. Ще следя инфото внимателно, обикновенно след количествено натрупване на инфо и време нещата започват да се избистрят. Всяко инфо което дадеш ще ми е полезно. Мерси

The Lone Bear

Posts : 55
Points : 3027
Reputation : 2
Join date : 2016-03-29

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by The Lone Bear Mon Apr 11, 2016 3:17 pm

Admin wrote:
The Lone Bear wrote:Определено си прав. Тези анализи на стив ми идват твърде сложни и на мен. Нямам нито време, нито желание да навлизам. Нито мисля, че са някаква магическа система, която гарантира успех. Просто един подход за анализ и предвиждане със всички недостатъци и слабости на всеки един опит за 'предсказване'. За мен принципа е, че никой не може да предсказва пазара. От това се водя първопричинно. После останалите неща - риск управление, вероятности, възможности, нагласи, тенденции, ТА, статистика и т.н.

 Мога да ти обясня подробно ако имаш желание.
" Мога да ти обясня подробно ако имаш желание."

Имам желание да ми обясниш. Мерси. Може и по имейл ако предпочиташ.

The Lone Bear

Posts : 55
Points : 3027
Reputation : 2
Join date : 2016-03-29

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Желание имам време да намеря :)))

Post by Admin Tue Apr 12, 2016 7:13 pm

The Lone Bear wrote:
Admin wrote:
The Lone Bear wrote:Определено си прав. Тези анализи на стив ми идват твърде сложни и на мен. Нямам нито време, нито желание да навлизам. Нито мисля, че са някаква магическа система, която гарантира успех. Просто един подход за анализ и предвиждане със всички недостатъци и слабости на всеки един опит за 'предсказване'. За мен принципа е, че никой не може да предсказва пазара. От това се водя първопричинно. После останалите неща - риск управление, вероятности, възможности, нагласи, тенденции, ТА, статистика и т.н.

 Мога да ти обясня подробно ако имаш желание.
" Мога да ти обясня подробно ако имаш желание."

Имам желание да ми обясниш. Мерси. Може и по имейл ако предпочиташ.


Желание имам време да намеря Smile)) защото в подробности ше трябва да пиша 1 час но ще го напиша....но сега накратко

Схемата е грубо - Ако имаш 1 М. и смяташ че си мечи да кажем от 204 с управление на риска пазара да отиде да кажем на 215. Отделях 25-35 % в зависимост от риска за шорт. Разпределяш ги по основните индекси и в разширена схема и в секторните в зависимост за какво мислиш че си мечи и в зависимост от това кой би пострадал най много. От всеки индекс избираш по два ЕТФ а единия ултрашорт другия ултра про. Единия го шортваш другия си дълъг . В отношение 1 към 1.5 или 1.6 в полза на този който шортваш. И сега защо така? ....като имам време и какво правиш с риска също тогава.

Поздрави!!!

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Увеличих шорта

Post by Admin Tue Apr 12, 2016 10:00 pm

Увеличих шорта

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by The Lone Bear Tue Apr 12, 2016 10:22 pm

Мерси за разясненията. Според фхт анализа само алгота купуват. Накрая сега някой алгота и продават вече. ДП-тата продават цял ден. Незнам какво да кажа. И аз съм Шорт, но поспрях малко. Задържам да видя накъде.

The Lone Bear

Posts : 55
Points : 3027
Reputation : 2
Join date : 2016-03-29

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Точно така е

Post by Admin Wed Apr 13, 2016 3:09 am

The Lone Bear wrote:Мерси за разясненията. Според фхт анализа само алгота купуват. Накрая сега някой алгота и продават вече. ДП-тата продават цял ден. Незнам какво да кажа. И аз съм Шорт, но поспрях малко. Задържам да видя накъде.
Точно така е. Даже нещо повече. ВЧТ ци пускаха бай програма и я спираха переодично на ключови нива. Целта беше с вдигането на петрола да се вдъхне увереност. 

Обаче дългосрочната цел каква е...

Аз увеличх шорта към края на деня и той възлиза на около 29 %. + съм шорт на няколко компании бях казал оня ден. 

Дългите ми продължават да са гугъл, Ъинн и ЛВС, като имам фанимей и фредимак от преди сума време и днес 34% нагоре ми излязаха учудващо. Но аз имам малко за по 15 к. и утре ще преценя дали да ги държа,


Днеска петрола прееба схемата на бая народ. Двата ърнинга до сега са ужасни независимо какво коментират. Утре джей пи морган е важен разбира се.

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Ърнинга на JPM е ужасен.

Post by Admin Wed Apr 13, 2016 4:10 pm

Ърнинга на JPM е ужасен. 

Дано в суматохата да успея да си продам коловете на БАК.

Приготвил съм се да ги продам веднага.

Ако докарат СП над 207.5 ще повлекат адски много хора и движенията ще са главозамайващи. Или пък могат да имитират пробив и тъкмо като почнат всички да купуват да го избамкат надолу. 

пазара е супер опасен и аз съм настрани. Няма да шортвам повече. Следващия ми таргет за шорт е 210-211. Там възнамерявам да увелича до 35 %. Ако тръгне на горе следващия ми е 215. 

Засега пауза.Нищо няма да правя.

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Един приятел тази нощ вика

Post by Admin Wed Apr 13, 2016 4:20 pm

Един приятел тази нощ вика, застанал съм на къс петрол. Викам що...той вика щото от  CNBC казаха че най вероятно ще се вдига,
Вика...незнам колко на майтап колко на истина...Smile)) Каквото кажат по CNBC каза, заставам точно на обратното и това каза е 90 % успешна стратегия Smile)))))))

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Sell 14 call BAC

Post by Admin Wed Apr 13, 2016 4:33 pm

Sell 14 call BAC 350 call  ot 0.4 на 0.11 Добре е според мен Smile)) 130 % печалба кой ги дава ей така Smile)) нищо че малко пари

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Ами както изглежда

Post by Admin Wed Apr 13, 2016 4:39 pm

Ами както изглежда...банките бяха бити сега ще ги изкарат и тях на + 10 % както битехнологиите и така...олд гейм

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty HFT

Post by Admin Wed Apr 13, 2016 4:53 pm

HFT in BIG play Smile))

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Абсолютно без пари

Post by Admin Wed Apr 13, 2016 4:56 pm

Абсолютно без пари с минимален обем индекс е 0.7 % нагоре.

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by The Lone Bear Wed Apr 13, 2016 5:42 pm

здрасти. хтф алерта и той това казва. ниска ликвидност. само алгота купуват. няма програми за сега. те шортят върховете по малко (по агресивните)

The Lone Bear

Posts : 55
Points : 3027
Reputation : 2
Join date : 2016-03-29

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by The Lone Bear Wed Apr 13, 2016 5:43 pm

като цяло няма да го оставят така. още ще надуват. шортим и чакаме.

The Lone Bear

Posts : 55
Points : 3027
Reputation : 2
Join date : 2016-03-29

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Остави ликводността

Post by Admin Wed Apr 13, 2016 6:53 pm

The Lone Bear wrote:здрасти. хтф алерта и той това казва. ниска ликвидност. само алгота купуват. няма програми за сега. те шортят върховете по малко (по агресивните)
Остави ликводността, гледай обема. 

дет има една дума и аз мога с моите пари да го вдигна ако няма кой да ме е преебеSmile))

Admin
Admin

Posts : 126
Points : 3104
Reputation : 0
Join date : 2016-03-28

https://investor.bulgarianforum.net

Back to top Go down

Welkome to new NYSE - Page 6 Empty Re: Welkome to new NYSE

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 6 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum